Omurga Fıtığı Ve Newton Hareket Kanunu

Newton Hareket Kanun

Doğada, her etkiye karşılık eşit büyüklükte zıt yönde bir tepki kuvveti vardır.

Omurga Fıtığı Neden Oluşur?

Omurgada fıtık ve diğer rahatsızlıkların oluşma nedeni ise Newton hareket kanununa uygun olarak gelişmektedir.

Şöyle ki, İnsanlar yaşam boyunca yer çekimi ile mücadele içinde olduğundan ve diğer sebeplerden dolayı, omurga yapısı ve eklemlerde bir veya birkaç bölgede düzensizlikler meydana gelmektedir, bu etki sonucunda tepki olarak omurga yapısında şekil bozuklukları ve yıpranmalar oluşturmakta, nihaiyi olarak omurga en zayıf bölgesinde fıtık veya diğer rahatsızlıklar oluşturmaktadır. ( Not; boyun C4-C5-C-6, bel L4-L5 gibi )

Atlas kemiği (C1), Göğüs (T1) ve Kalça kemiği, Tüm omurga yapı düzeninde önemli rol üstlenmiş olup, bu yapı deki disk eklem simetrik bozukluklar, düzensizlikler oluşmuş ise zaman içinde boyun, göğüs, belde fıtıkları ve diğer rahatsızlıkların oluşması kaçınılmaz olur.

Fıtığın ortaya çıkması sadece bir belirtidir, nedeni ise doğanın etki tepki kanunudur, dolaysıyla oluşmuş olan fıtık tedavisinde öncelikle fıtığı değil nedeni olan yapının simetrik şekliyi düzeltmek, oluşmuş olan fıtığı ve baskıyı kaldırmaktır.

Sadece belirti olan fıtığı ameliyat yada diğer yöntemlerle tedavi yapıldığında, fıtığın ve ağrıların tekrarlama riski yüksek olup, çoğu zaman tedavi başarısız olur.

Omurga Fıtığı Tedaviler

AHT Therapy;

Geleneksel ve modern tıbbı senteze ederek geliştirilmiş ameliyatsız, iğnesiz, ilaçsız, ağrısız, çok yönlü, doğal ve güvenilir omurga disk ve eklem düzeltme tedavi yöntemidir.

Geleneksel Çin Tedavi Yöntemi;

Amerika Birleşik Devletler Chiropractic, Japonya joint surgery ve diğer omurga disk ve eklem düzeltmenin karma tedavi yöntemidir.

AHT  therapy, Bel Omurga disk ve eklem kayması, sinir  sıkışması ve bağlı olan  kas ödemlerden oluşan ağrıları için geliştirilmiş tedavi yöntemidir.

Yorum yapın