Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Yürüme güçlüğü ve hareket kısıtlılığı çeken insanların yaşamını kolaylaştıran tekerlekli sandalyeye alışma süreci hastalar için biraz zor olsa da, zaman içerisinde özgürlüklerini nispeten kazanmak, onların tekerlekli sandalye ve akülü sandalye kullanımına daha sıcak bakmalarına neden olmaktadır. Bu süreci daha kolay atlatabilmek için tekerlekli sandalye seçerken belli başlı konulara özen göstermek gerekmektedir.

Manuel tekerlekli sandalye fiyatları neye göre belirlenir?

Lastiklerinin dolgu teker olup olmayışı, yan kolların çıkması, ayak pozisyonlarının ayarlanabilmesi, sandalyenin yatar pozisyona gelebilmesi gibi özellikleri, tekerlekli sandalye fiyatlarını etkiler.
Kasasının malzemesinin ne olduğu da tekerlekli sandalye fiyatlarına direkt etki eder.

Akülü sandalye fiyatları neye göre belirlenir?
Motorun ve akünün gücü, akülü sandalye fiyatlarını etkiler.
Joystickin orijinal olup olmaması da aracın hızını ve kullanım süresini etkilediği için akülü sandalye fiyatlarını da o oranda etkilemektedir.
Aracın kasasının alüminyum olup, hafif olması ve kasasının eğilmesini engelleyecek malzemeler kullanılması, fiyatında belirleyici olacaktır.

Tekerlekli sandalye fiyatını devlet karşılar mı?

Tekerlekli sandalye ve akülü sandalyeler için belirli bir standart getirilmiştir. Bu standartların dışında özelliğe sahip olan sandalyelerin farkını, engelli kendisi öder.
Kalıcı engeli olmayan kişi, engeli sonrasında akülü sandalyesini devlete teslim etmek zorundadır.
Eğer engellinin kalıcı bir durumu varsa, standart bir tekerlekli sahibi olabilir ve iade etme zorunluluğu da yoktur.

Ödeme nasıl yapılır?
Müşteri sandalyesinin fiyatını kendisi öder, daha sonra ise faturayı kuruma teslim ederek fatura bedelini alır.
Yerli tekerlekli sandalye fiyatları, ithal markalara göre çok daha uygundur. Yedek parçası bulma sıkıntısı yaşanmayıp, tamiri çok daha kısa sürelerde yapılacaktır.
Kısa bir araştırma ile bilgi sahibi olduktan sonra engelli bireyleri nispeten özgürlüğüne kavuşturacak olan tekerlekli ve akülü sandalye kullanımı, kendilerinin yararına olacaktır.

Yorum yapın