Yazın Epilasyon Yaptırmaktan Korkmayın

Yazın epilasyon uygulanmaz inanışının yanlış olduğunu bilyor muydunuz? Yaz döneminde epilasyon yaptırmaktan çekiniyorsanız Anadolu Sağlık Suadiye Tıp Merkezi’nin gelişmiş epilasyon hizmeti ile istenmeyen tüylerinize veda edebilirsiniz.

Anadolu Sağlık Suadiye Tıp Merkezi’nden Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Akın; “Epilasyonda eski yöntemler artık yerini daha konforlu, uygulaması daha kolay, sonucu açısından başka hiçbir yöntemle kıyaslanamayacak kadar güçlü hale geldi. Uygun cihazlar kullanıldığı taktirde ve epilasyondan sonra uygun güneşten koruyucular kullanıldığı sürece yaz aylarında lazer uygulamasının hiçbir sakıncası yoktur”  dedi.

Günümüzde milyonlarca insan yüzlerindeki ve vücudunun çeşitli bölgelerindeki tüylerden şikayet ediyor. Bu güne kadar istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan ağda, tıraşlama, tüy dökücü krem gibi yöntemler kişiye sadece geçici bir rahatlık verip, kesin çözüm sunmuyordu.

Anadolu Sağlık Merkezi Suadiye Tıp Merkezi, uzman dermatologlarla  gerçekleştirdiği gelişmiş epilasyon hizmeti ile zahmetsiz ve çok pratik bir şekilde tüylerden kesin olarak kurtulmanızı sağlıyor.

Epilasyon lazeri 16 yaş ve üstü hastalara uygulanmalıdır

Epilasyon lazer işlemi için öncelikle yapılacak bölgedeki kılların sert ve koyu renkli olması gerektiğini belirten Dr. Figen Akın etkili bir yanıt alınabilmesi için 6-8 hafta aralıklarla en az 3-4 seans uygulanması, kadınlarda erkek tipi tüylenmelerde lazer öncesi mutlaka hormon tahlilleri yapılması ve epilasyon lazerin 16 yaş ve üstü hastalara uygulanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Lazer mutlaka medikal merkezlerde uygulanmalı

Dermatolojideki lazer uygulamalarında en önemli sorunlardan birinin lazerin hekim olmayan kişiler tarafından güzellik merkezlerinde uygulanması olduğunu belirten Dr. Figen Akın, “Lazer mutlaka medikal merkezlerde,  dermatoloji ve plastik cerrahi uzmanları tarafından uygulanmalıdır. Aksi takdirde doğru tanı koyup, doğru hastaya, doğru işlemi uygulama konusunda sıkıntılar yaşanabilir” dedi.

Yorum yapın