Burun Estetiği Ameliyatlarında En Yeni Gelişmeler

Rinoplasti, plastik cerrahinin en önemli ve karmaşık ameliyatıdır. Zira burun hem yüzün ortasında en dikkat çekici konumda olan bir organdır; hem de nefes alıp vermek gibi hayati bir işlevi bulunmaktadır. Ameliyat esnasında yapılan milimetrik hatalar dahi belirgin şekil bozukluklukları ve asimetrilere daha da önemlisi nefes alma şikayetlerine yol açmaktadır. Bu nedenle rinoplasti ameliyatı, plastik cerrahide, cerrahın bilgi birikimi, deneyimi ve estetik görüşünün ön planda olduğu en önemli ameliyatlardan biridir.

Türkiye’de En Çok Yapılan Estetik Ameliyat: Burun Estetiği

Ülkemiz konumu itibariyle bin yıllar içinde pek çok medeniyetin var olduğu; toplumların birbirine karıştığı bir coğrafyada yer almaktadır. Bu nedenle de Türk insanı, çok farklı fiziksel özelliklere sahiptir. Burun yapılarını incelediğimizde de bu medeniyetler zenginliğinin izlerini görebiliyoruz. İri kemikli, kalın derili, asimetrik ve nefes alma bozukluklarına sahip burunlar plastik cerrahlar için çok önemli bir kaynak oluşturmaktadır. İşte bu nedenle Türkiye, burun estetiği ameliyatları konusunda dünyadaki pek çok ülkeye göre daha avantajlıdır. Zira karşılaşılan burun çeşitliliği sayesinde plastik cerrahlarımız pekçok farklı vaka üzerinde ameliyatlar yapmaktadır.

En Başarılı Burun Estetiği Ameliyatı

Burunun yüzün diğer kısımları ile uyumlu; Burunun değişik bölümlerinin kendi içinde orantılı ve dengeli olduğu; Başkaları tarafından ameliyat olduğu anlaşılmayan burunlar en başarılı burunlardır.

Burun estetiği ameliyatlarında önceki yıllara göre en önemli yenilik: Cerrahların küçültmeye yönelik işlemleri giderek daha az kullanıyor olması ve burunda, kemik ve kıkırdak iskeletin stabilitesini korumanın önemi anlaşılmış olması olarak sıralayabiliriz.

Yorum yapın