Engellimin elinden tut yoksa düşerim

Engelli aileleri durumları zor kabullenmeleri ve çektikleri zorluklarla birebir mücadele göstermeye çalışmaktadırlar. Bu durumda engelli ailelerin yardımına koşan engelli cocuklarına nasıl bir eğitim, ne gibi bir yol izlemeleri gerektiğini anlatan ve engelli ailelerini bir çok konuda bilinçlendiren bir proje ortaya çıkmıştır.

Keçiören Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Anne! Baba! Engelimin Elinden Tut! Yoksa Düşerim” projesi.

Başkan Ak, yürüttükleri bu projeyle engelli aileleri bilinçlendirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Keçiören’de 130 engelli ailesine ulaşarak aslında çocuklarının birer engelli olmadığı, tam aksine ilgilenildiğinde çok başarılı bireyler haline geldiklerini anlatan eğitim toplantıları düzenledik. Bu toplantılarda alınan bilgiler neticesinde engellilere yönelik olarak Hayat Bilgisi kitabı hazırlandı.

Engelli bireylerin eğitimi konusunda en büyük zorluk ve yükü anne babaların çektiğine değinen Başkan Ak, onların bu yükünü hafifletebilmek  ve taşıyabilmeleri için bilinçlenmeye, eğitime ihtiyaç duyduğunu söyleyerek  Keçiören Belediyesi olarak hazırladıkları bu projeyle anne babalara bu konuda destek olmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Yorum yapın